Υποβολή Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2021

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας, οι μαθητές της Γ’ Τάξης που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2021, θα πρέπει να υποβάλλουν Αίτηση – Δήλωση για συμμετοχή από την Τετάρτη 25 ως και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020.

Οι απόφοιτοι θα υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση σε προθεσμία που θα οριστεί και θα ανακοινωθεί σε επόμενο στάδιο

Η Αίτηση – Δήλωση για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις αποστέλλεται με e-mail από τους υποψηφίους και καταχωρίζεται ηλεκτρονικά στο ΕΠΑΛ.

Πατήστε εδώ για να διαβάσετε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας (Ποιοι έχουν δικαίωμα υποβολής, διαδικασία υποβολής και αποστολής αίτησης κ.α.) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΑΠ’ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΠΡΙΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ

Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε και να συμπληρώσετε την Αίτηση – Δήλωση Συμμετοχής (Μορφή Αρχείο κειμένου Word)

Διαβάστε εδώ τις οδηγίες για την συμπλήρωση της Αίτησης – Δήλωσης

ΜΟΥΣΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ

Πατήστε εδώ για να ανοίξετε την Αίτηση – Δήλωση ΕΠΑΛ για τα μουσικά τμήματα

Πατήστε εδώ για τον Κατάλογο των Μουσικών Οργάνων

Εφόσον διαβάσετε τις οδηγίες και εξακολουθείτε να έχετε απορίες μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο του Σχολείου (2721021517) ή νa στέλνετε email στη διεύθυνση 1epal-kalamat@sch.gr.

Καλαμάτα 24/11/2020

Δημήτρης Κονταξής