Συνάντηση με Γονείς και Κηδεμόνες

Την Τετάρτη 29 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 17:30 πραγματοποιήθηκε στο 1ο ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ενημερωτική συνάντηση με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών.
Ο Διευθυντής, κος Δημήτριος Κονταξής , αφού καλωσόρισε τους γονείς/κηδεμόνες ξεκίνησε την ενημέρωση τονίζοντας την ανάγκη συνεργασίας σχολείου- οικογένειας.

Στη συνέχεια ενημέρωσε τους γονείς-κηδεμόνες για διάφορα θέματα σχετικά λειτουργία του Σχολείου όπως φοίτηση, απουσίες, μεταφορά μαθητών, κανόνες συμπεριφοράς και τήρηση του κανονισμού λειτουργίας.
Ιδιαίτερο στίγμα έδωσε στην προσπάθεια του σχολείου να συμμετέχει σε ευρωπαϊκά προγράμματα Erasmus ενώ ενημέρωσε σχετικά με τις βελτιώσεις που έχουν γίνει στην υλικοτεχνική υποδομή των κτιρίων. Τέλος ιδιαίτερη αναφορά έγινε σε θέματα που άπτονται της ασφάλειας των μαθητών

Η συνεργασία με τους γονείς και του κηδεμόνων θα συνεχιστεί ώστε με στόχο να ωφεληθούν μαθητές – γονείς/κηδεμόνες και εκπαιδευτικοί και γενικότερα η ομαλή λειτουργία του σχολείου.

1ο ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ