Λήξη Διδακτικού Έτους 2023-2024

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή 30/06/2023 ο τελευταίος Σύλλογος για το Σχολικό Έτος 2023-2024. Έγινε ο απολογισμός της χρονιάς που πέρασε και δόθηκαν οδηγίες για τη θερινή λειτουργία του Σχολείου. Το Σχολείο κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο 2023 θα είναι ανοικτό κάθε Πέμπτη από 08:30 ως 13:30 ώστε να εξυπηρετεί τους ενδιαφερόμενους για υποθέσεις που τους αφορούν.

Κατά τη συνεδρίαση ο Σύλλογος, σε κλίμα συγκίνησης, αποχαιρέτησε από τη θέση του Διευθυντή τον κ. Δημήτρη Κονταξή ο οποίος από το 2017 υπηρετούσε στη θέση αυτή. Κοινή διαπίστωση είναι πως ο κ. Δημήτρης Κονταξής είχε μια απολύτως επιτυχημένη θητεία, εργάστηκε με ζήλο και αγάπη για το Σχολείο και απολάμβανε της εκτίμησης μαθητών και εκπαιδευτικών.

Τέλος, καλοσωρίσαμε το νέο Διευθυντή κ. Δημήτρη Βρυώνη ο οποίος αναλαμβάνει πλέον τη Διοίκηση του Σχολείου. Ο Σύλλογος εύχεται στο νέο Διευθυντή δύναμη και υγεία στο έργο του δηλώνοντας πως θα σταθεί στο πλευρό του ώστε το 1ο ΕΠΑΛ Καλαμάτας να συνεχίσει να αποτελεί την 1η επιλογή των μαθητών στο χώρο της τεχνικής εκπαίδευσης στην Καλαμάτα.

Ο Σύλλογοςτων καθηγητών του 1ου ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ εύχεται σε όλους ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Πατήστε εδώ για να δείτε τις δράσεις που υλοποίησε το σχολείο μας κατά το σχολικό έτος 2022-2023

Πατήστε εδώ για να δείτε σκηνές από την τελετή αποφοίτησης των μαθητών της Γ’ τάξης