Έναρξη Προαγωγικών και Απολυτηρίων Εξετάσεων Μαΐου – Ιουνίου 2021-2022

Ξεκινούν τη Δευτέρα 23 Μαΐου 2022 οι απολυτήριες και προαγωγικές εξετάσεις των μαθητών. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι μαθητές εκείνοι των οποίων η φοίτηση σχετικά με τις απουσίες έχει κριθεί επαρκής.

Το πρόγραμμα των εξετάσεων έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Σχολείου στον σύνδεσμο: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΜΑΪΟΥ – ΙΟΥΝΙΟΥ 2022.

Οι μαθητές θα πρέπει να προσέρχονται εγκαίρως στην αίθουσα και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ της εξέτασης. Από τη στιγμή που θα παραδοθούν τα θέματα εξετάσεων δεν θα επιτρέπεται η είσοδος κανενός μαθητή.

Υπενθυμίζουμε πως είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ η χρήση μάσκας εντός της αίθουσας. Οι μαθητές μπορούν να έχουν μαζί τους νερό ενώ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η χρήση τηλεφώνων και ηλεκτρονικών συσκευών.

Οι μαθητές, τουλάχιστον 15 λεπτά πριν την έναρξη της εξέτασης, θα πρέπει να βρίσκονται στο ισόγειο, στον χώρο συγκέντρωσης του σχολείου, προκειμένου ο Διευθυντής να τους ενημερώνει και στη συνέχεια θα κατευθύνονται προς τις αίθουσες σύμφωνα με το πρόγραμμα των εξετάσεων.

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές μας καλή επιτυχία.

Καλαμάτα 22/05/2022

Δημήτριος Κονταξής